צרו קשר - האלוף דוד מרכוס 27 איזור התעשיה סגולה פתח תקווה. טלפון להזמנות: 052-8450300
עמוד הבית » חדשות » מה עושים כאשר סובלים מנשירת שיער? 

מה עושים כאשר סובלים מנשירת שיער? 

נשים וגם גברים סובלים מנשירת שיער. כאשר הם מבחינים בכמות גדולה של שיערות על הכרית, רצפת האמבטיה או מברשת השיער הם מייד נלחצים ומחפשים פתרונות לנשירת שיער. אם זה המקרה שלכם אז ברצוני קודם כל להשמיע צפירת הרגעה – לא כל נשירת שיער מעידה על בעיה; בהרבה מקרים נשירת שיער היא חלק מהמחזור הטבעי של חיי השערה. שנית חשוב לדעת שישנם ברוב המקרים פתרונות; במספרות השונות מחזיקים מוצרים למספרות המתאימים לנשירת שיער, רובם של המוצרים מתאימים גם לשימוש ביתי.

לשערה ישנו מחזרו חיים הנמשך כמה שנים ובסופו היא נושרת. בניגוד למיתוסים נפוצים שהשערה אינה צומחת שוב לאחר שנשרה, היא דווקא כן צומחת ומתחדשת. אם אתם מרגישים שאתם סובלים מנשירת שיער מוגברת אז יתכן וישנה בעיה הדורשת טיפול. לפעמים ניתן לפתור את הבעיה בעזרת מוצרים למספרות ולפעמים דרוש יותר מזה. הדבר החשוב הוא לאבחן את הגורמים לנשירת השיער.

גורמים אפשריים לנשירת שיער

התזונה משפיעה רבות על הגוף וזה נוגע גם לצמיחה ונשירה של שיערות. נשירת שיער בהרבה מקרים היא סממן למחסור בחלבונים וויטמינים. אם אתם רוצים לשמור על השיער שלכם והבריאות באופן כללי,  מומלץ שתשימו לב לנושא התזונה שלכם. מומלץ לקבוע פגישה עם מומחה תזונה, במידה והתזונה היא מקור הבעיה ניתן לצפות לשינויים מהירים כאשר תאזנו את התזונה שלכם. במקביל ניתן להיעזר במוצרים למספרות.

מחלות גם כן פוגעות במחזור החיים של השיערה וגורמות לנשירה. איני מדבר על טיפולים כימותרפיים אלא על מחלות קלות המלוות בחום (למשל שפעת) במקרה ואתם סובלים מנשירה מוגברת תשאלו את עצמכם האם הייתם חולים בחודשיים האחרונים. אמנם מוצרים למספרות המזינים את השיער הם תמיד טובים, אך במקרה שמחלת חום היא הסיבה לנשירה השיער ישוב לצמוח תוך מספר חודשים.

שינויים הורמונליים משפיעים גם הם על מחזור החיים של השערה. כאשר ישנו חוסר איזון הורמונלי בגוף שלכם הדבר עלול להתבטא בנשירת שיער. באופן טבעי גופנו עובר שינויים הורמונליים; זה קורה לאורך כל תקופת החיים: גיל הנעורים, גיל המעבר, תקופת ההיריון, הלידה, המחזור החודשי… אלו הם דברים המשפיעים על מחזור צמיחת השיער. באופן עקרוני בעיות הורמונאליות אשר מקורן בבלוטת התריס מזוהות עם נשירת שיער.

מי שסובל מנשירת שיער יכול למצוא בתחום המוצרים למספרות פתרונות ואמצעים שונים המסייעים להתמודד עם הבעיה. בין הפתרונות: שמפו לנשירת שיער, אמפולות לנשירת שיער, ספריי נגד נשירת שיער ועוד תוספים לחיזוק ומניעה.